Eliška Vlčková

Rok narození: 1998

Místo pobytu: Praha

Kolik let lezeš: od roku 2006

Specializace: lano a boulder

Oblíbená výzbroj: Ozone Lady

Kdy jsi začala s lezením a s kým?

Začala jsem v osmi letech v oddíle v Brně na Rajčeti.

Máš přezdívku?

Ano, mám, říká se mi Běta nebo Bětka. Bětka mi začal říkat táta, asi ho Eliška přestalo bavit a taky Eliška je už zdrobnělina, takže když na mě byl naštvanej, tak mi musel říkat zdrobněle, což je docela nevhodný. Teď může říct „Běto“ a mně ztuhne krev v žilách. A pak se to nějak uchytilo…

Nejtěžší a nejhodnotnější přelezy:

Giljotina, 8a, lano – Mišja Peč. Tato cesta byla mým prvním osumáčkem a přišla mi zatím nejtěžší z toho, co jsem kdy vylezla, i když jsem už dala i pár těžších cest. Asi hlavně kvůli tomu, že jsem ji lezla v době, kdy jsem na tyhle obtížnosti neměla. Takže jsem ji nacvičovala pět dní a pak na úplně poslední možný pokus konečně vylezla. Teď myslím, že na lezení jedné cesty pět dní za sebou nemám trpělivost.

Kdybys vůbec nelezla, jak bys nejspíš žila, co bys dělala?

Ty jo, to vůbec nevím, ale asi bych o dost víc prokrastinovala od školy, protože bych na to měla čas, což by bylo dost smutný.

Jaké je tvoje nejoblíbenější místo na světě?

Labák. Je to tam nádherný.

Co máš na lezení nejradši?

Asi variabilitu pohybů a také to, že i když nelezu dobře nebo mi to zrovna nejde, pořád si to můžu strašně užít a podívat se na krásný místa.

Kolik měřil tvůj nejdelší pád, kdy a kde se odehrál?

Kolik měřil, netuším, ale byl to pád toho typu, kdy si první půlku člověk říká, že je ten jistič hodný, že dává prokluz, pak už má pocit, že je to nějakej trochu větší prokluz, a ke konci už přemýšlí, jestli vyvázne živej. Bylo to celkem nedávno v Labáku.

Bojíš se padat?

Ne, moc se padat nebojím, protože mě skoro vždycky jistí zkušení jističi a nemám zatím žádné špatné zkušenosti.

Bojíš se něčeho jiného?

Bojím se lidí v noci v lese. Být v lese v noci mě zas až tolik neděsí, ale bojím se těch případů, se kterýma bych se tam mohla potkat.

Jaký je tvůj opičí index?

Asi +8 cm, už si to přesně nepamatuju, ale ruce mám jak šimpanz.